Kim jesteśmy?

Ghelamco Poland jest liderem rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jesteśmy pionierem w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, wybudowaliśmy obiekty o łącznej powierzchni 1 100 000 mkw. Wartość zrealizowanych i sprzedanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Ghelamco Poland wchodzi w skład międzynarodowej grupy Ghelamco działającej w Belgii, Polsce, Rosji i na Ukrainie. Grupa powstała w 1985, a jej założycielem i prezesem jest Paul Gheysens. Nasze dokonania zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznanym za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Co Tworzymy?
Co <span>Tworzymy?</span>

Naszą pasją jest tworzenie pionierskich, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie budynków. Realizujemy projekty, które prowadzą do rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta. Aktywnie działamy na rzecz kształtowania przyjaznych przestrzeni publicznych. Przykładem może być Plac Europejski w Warszawie – przyjazna i otwarta dla wszystkich mieszkańców przestrzeń, która powstała na postindustrialnych terenach, przywracając je do życia.

Wszystkie nasze obiekty posiadają zielone certyfikaty. Ghelamco było pierwszą firmą w Polsce, która certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM. Dziś posiadamy 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Nasze budynki są certyfikowane także w systemach EU Green Building oraz Green Building Standard. Ale to nie wszystko. Zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju powołaliśmy do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności.

Jak dbamy O zrównoważony Rozwój?
Jak dbamy <span>O zrównoważony Rozwój?</span>
Gdzie
zobaczysz Nasze inwestycje?
Co <span>Tworzymy?</span>

Nasze obiekty można podziwiać w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. Wśród nich znajdują się:

Wieżowiec i kompleks budynków biurowych, który roku został uhonorowany Eurobuild Award, nagrodą Towarzystwa Urbanistów Polskich, tytułem Green Building of the Future w konkursie EuropaProperty CEE Investment & Green Building Awards oraz międzynarodową MIPIM Award 2017 za najlepszą inwestycję biurową.

Warsaw Spire, Warszawa

Biurowiec i kompleks budynków we Wrocławiu, w skład którego wchodzi część biurowo-mieszkaniowa Rezydencja Tumska, uhonorowana w 2008 roku nagrodą magazynu „Apartamenty i Mieszkania”.

Bema Plaza, Wrocław

Ultranowoczesny i unikalny na skalę krajową kompleks mieszkalny w stylu tzw. soft loftów. W budynku znajduje się Loft Industrial zaprojektowany przez Justynę Smolec, który otrzymał prestiżową nagrodę branżową FoorniFEST, oraz zaprojektowany przez Macieja Zienia Loft Manhattan.

Woronicza Qbik, Warszawa

Jedyny w Polsce budynek zaprojektowany zgodnie z wymogami ekologicznego certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent, uhonorowany CIJ AWARDS Poland 2012 za Największą Umowę Najmu Roku.

T-Mobile Office Park, Warszawa

Nowoczesny z historycznymi elementami. Najlepszy Projekt Biurowy w Europie w 2012 roku, Najlepszy Projekt Biurowy w Polsce w 2012 roku oraz laureat Essa Award w uznaniu zastosowanych rozwiązań ekologicznych.

Senator, Warszawa

Inwestycja biurowa posiadająca strategiczną lokalizację w centrum miasta, niedaleko centrum handlowego „Silesia”.

Katowice Business Point

To tylko część inwestycji, jakie zrealizowaliśmy. Obecnie pracujemy nad The Warsaw HUB, najbardziej innowacyjnym kompleksem łączącym funkcje biurowe, handlowe i hotelowe. Rozpoczęliśmy także rewitalizację kamienic przy Foksal 13 i 15, a w przygotowaniu mamy kilka projektów poza Warszawą.

Jak wygląda Nasza
przestrzeń
Pracy?
Jak wygląda <span>Nasza <br>przestrzeń</span> Pracy?

Nasze biuro mieści się w kompleksie, który sami stworzyliśmy – Plac Europejski oraz Warsaw Spire. Jego projekt jest zgodny z wartościami, jakie prezentujemy w swoich inwestycjach, a wystrój i koncepcja tej przestrzeni stanowią naszą wizytówkę. Każda osoba, która przekroczy próg naszego biura, może się przekonać o wyjątkowej jakości tej przestrzeni, a także możliwościach, jakie daje.

Po godzinach
Po <span>godzinach</span>

Nasza praca to nie tylko obowiązki, ale i przyjemności, które dzielimy wspólnie. Wyjazdy integracyjne, przyznanie  nagród dla projektów, otwarcia nowych budynków to doskonałe okazje by razem  świętować. Tradycją są również spotkania wigilijne czy rodzinne wielkanocne Easter Egg Hunt.